Krása.

7. srpna 2012 v 23:35 | kate tern |  (K) Zamyšlení
Co v dnešní době znamená krása? Dokonalost člověka? Vzhled? Nebo snad sympatie?
Pro každého je krása něco jiného. Pojem, vlastnost, pocit, přetvářka. Ano. Definice asi neexistuje. Tedy, neexistuje definice, platná pro celý svět, definic, kterou by každý znal a pro každého by byla jedinná. Wikipedia vyplyvne toto " Krása je abstraktní pojem, s nímž se setkáváme v mnoha oblastech lidského bytí. Významem tohoto pojmu se zabývá především filosofická disciplína zvaná estetika (původně od řeckého aisthésis, smyslové vnímání). "


Co je ale krása pro nás? Pro mládež 21.století? Obecně pro lidstvo 21.století?
Dříve byly "vyhledávány" ženy s pořádnými křivkami. Velká prsa, kulatá postava, ať si má muž ženu za co chytit. Dnes ne. Dnes jsou v módě vychrtlice, které chrastí, jen se pohnou. Barevné vlasy, make up snad i na p*deli. Toto je krásné? Asi ano. Holt mám asi jiný vkus. Možná to bude tím, že nepatřím do té skupiny "aktuálně krásných".
Toto byla vnější tělesná krása.Co ale ta vnitřní?
Lidé si často pletou krásu a sympatie. Třeba je to to samé, třeba také ne. Pro mě by byl, nebo snad je, člověk krásný uvnitř pokud je vyrovnaný. Pokud má v sobě jasno, jasno v okolí a v očekáváních. O člověku, který mi není sympatický, ale asi těžko řeknu, že má vnitřní krásu.
Krásný ale není jen někdo, ale i něco. Věc, pocit, myšlenka.
"To je krásný obraz." - "Tady je kráásně." - "Jsi krásná."
Krása tedy není něco jednotvárného. Krásu si každý jedinec musí najít sám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama